Langkau ke kandungan utama
Perbandingan model

Claude Haiku 5.5 vs Gemini 3.8 Flash

Harga senarai Claude Haiku 5.5 ialah $0.10 / $0.50 bagi setiap 1M token. Gemini 3.8 Flash ialah model Google yang pantas dan berkos rendah, dengan harga pengenalan $0.75 / $3.75.

Keputusan kami

Harga senarai Claude Haiku 5.5 jauh lebih murah: $0.10 / $0.50, berbanding harga pengenalan Gemini 3.8 Flash pada $0.75 / $3.75, yang berganda kepada $1.50 / $7.50 mulai 1 Jan 2027. Buat masa ini, harga input Gemini 3.8 Flash kira-kira 7.5 kali ganda harga Claude Haiku 5.5. Gemini 3.8 Flash mempunyai tetingkap konteks 1,048,576 token dan, menurut Artificial Analysis, outputnya sangat pantas (kira-kira 302 token sesaat). Kami sengaja tidak membandingkan skor indeks kedua-duanya secara sebelah-menyebelah: skor itu diambil daripada data berlainan dalam penjejak kami, jadi perbandingannya tidak setara. Gunakan Claude Haiku 5.5 untuk kerja berjumlah besar yang boleh menggunakan prompt kurang daripada 100K token. Uji Gemini 3.8 Flash apabila kelajuan penting atau pasukan anda banyak menggunakan alat Google.

Penanda aras mengukur tugasan ujian, bukan perniagaan anda. Jalankan tugasan sebenar menggunakan kedua-dua model sebelum membuat keputusan.

Perbandingan sebelah-menyebelah

 Claude Haiku 5.5Gemini 3.8 Flash
MakmalAnthropicGoogle
Harga senarai bagi setiap 1M token (input / output)$0.10 / $0.50$0.75 / $3.75
Harga berjadual-Mulai 1 Jan 2027: $1.50 / $7.50
Nota hargaFor prompts up to 100K tokens; over 100K the rate is $0.50 input and $2.50 output.Introductory rate through 31 Dec 2026.
Contoh kos tugasan pada harga senarai$0.20$1.50
Tetingkap konteks1,000,000 token1,048,576 token
Tarikh keluaran
Berwajaran terbukaTidakTidak

1M token masuk dan 200K token keluar. Harga senarai sahaja: jumlah teks yang dihasilkan model berbeza-beza, jadi kos tugasan yang selesai mungkin lebih tinggi atau lebih rendah. (1,000,000 / 200,000)

Baris penanda aras tidak disertakan dalam perbandingan ini kerana kami tiada skor bebas yang setara untuk kedua-dua model.

Soalan lazim

Yang manakah lebih murah, Claude Haiku 5.5 atau Gemini 3.8 Flash?

Haiku 5.5: $0.10 bagi input dan $0.50 bagi output untuk setiap 1M token bagi gesaan sehingga 100K token, berbanding $0.75 dan $3.75 untuk Gemini 3.8 Flash. Harga Gemini naik kepada $1.50 dan $7.50 pada 1 Januari 2027.

Bilakah harga Gemini 3.8 Flash naik?

Google menyenaraikan harga pengenalan $0.75 / $3.75 sehingga 31 Disember 2026. Mulai 1 Januari 2027, harganya menjadi $1.50 / $7.50.

Yang manakah lebih bijak?

Kami tidak dapat memberikan jawapan yang jelas untuk soalan ini. Skor Artificial Analysis bagi kedua-dua model dalam penjejak kami datang daripada data pada tarikh yang berbeza. Jadi, uji kedua-duanya untuk tugasan anda sendiri.

Tidak pasti model yang sesuai untuk perniagaan anda?

Dapols memilih model dan alat mengikut bajet anda serta menunjukkan bil sebelum anda berbelanja.

Lihat pelan saya